Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė

Elektroninis paštas

Pagrindinės nuostatos

Visiems VGTU studentams ir darbuotojams elektroninio pašto dėžutės sukuriamos automatiškai, jiems įstojus ar įsidarbinus universitete. Nutraukusių darbo sutartį, baigusių studijas bei išbrauktų iš studentų sąrašo asmenų elektroninio pašto adresai ir informacija naikinami po 3 mėnesių be išankstinio įspėjimo. Prireikus pašto dėžutės galiojimo laikas gali būti pakeistas pagal individualius darbuotojų prašymus.
Darbuotojų tarnybinių el. pašto adresų struktūra yra: vardas.pavarde@vgtu.lt, pavardės ir vardo lietuviškos raidės keičiamos lotyniškomis. Jei kelių žmonių vardai ir pavardės sutampa, vėliau įsidarbinusio žmogaus el. pašto adresas trumpinamas ikiv.pavarde@vgtu.lt.
Studentų el. pašto adresų struktūra yra: vardas.pavarde@stud.vgtu.lt ir sutampant vardui bei pavardei adresas trumpinamas iki v.pavarde@stud.vgtu.lt.
Pilną elektroninio pašto tvarkos aprašą rasite čia.

Skiriami resursai ir apribojimai

Darbuotojo pašto dėžutei skiriama iki 8 gigabaitų talpa MS Exchange sistemoje, studentui 25 GB GMAIL sistemoje. Darbuotojai tarnybinio elektroninio pašto laiškams pasirašyti naudoja Viešosios komunikacijos direkcijos rekomenduojamą parašo struktūrą. Naudotojui draudžiama perdavinėti tretiesiems asmenims suteiktą prisijungimo vardą ir slaptažodį. Elektroninio pašto naudotojas atsako už visus žalingus veiksmus, atliktus jo vardu. Naudotojas privalo laikytis etikos normų ir atsako už siunčiamą informaciją. Naudotojui draudžiama užsakinėti ar platinti informaciją, kuri yra neteisėta, grasinanti, įžeidžianti, prieštaraujanti viešajai moralei, propaguojanti smurtą ar etninę, rasinę, religinę, socialinę diskriminaciją, pažeidžianti autorių teises, propaguojanti pornografiją ir pan. Naudotojui draudžiama siųsti vienam adresatui didelį kiekį laiškų, jei tai nėra suderinta su gavėju. Naudotojui draudžiama platinti informaciją, susijusią su komercine veikla, siųsti virusinius ar nepageidaujamus laiškus (el. šiukšles).

VGTU elektroninio pašto pasiekiamumas

Darbuotojams ir doktorantams darbui su elektroninio pašto sistema rekomenduojame naudoti:
 • MS Outlook 2016;
 • MS Outlook 2013;
 • MS Outlook 2010 (tik su įdiegtais vėliausiais atnaujimais);
 • MS Outlook 2007 (tik su įdiegtais vėliausiais atnaujimais);
 • Entourage 2008 for Mac;
 • Outlook for Mac 2011.
Darbuotojams ir doktorantams nesant darbo vietoje arba dirbant namuose, galima naudoti žiniatinklo aplinką, pasiekiamą adresu http://pastas.vgtu.lt.
Kitiems studentams el. paštas yra integruotas į Google el. pašto sistemą. Jis pasiekiamas adresu https://webmail.vgtu.lt.

Apsauga nuo virusų ir brukalų

VGTU elektroninio pašto sistemos tarnybinėse stotyse yra įdiegta efektyvi programinė įranga, apsauganti nuo virusuotų laiškų ir brukalų gavimo. Atsiradus naujai brukalų atmainai, galimas trumpalaikis tos rūšies brukalų gavimas.

Elektroninio pašto kliento programų konfigūravimas

VGTU tarnybiniuose kompiuteriuose elektroninio pašto kliento programą jums sutvarkys Informacinių technologijų ir sistemų centro specialistai (tel. 9918 arba užregistravus problemą http://pagalba.vgtu.lt). Asmeninio kompiuterio paruošimui rekomenduojame naudotis šiomis instrukcijomis:
  • Puslapio administratoriai:
  • Eimantas Šumskas
  • Lijana Daunoraitė
  • Justinas Rastenis
  • Remigijus Kutas
  • Justė Kareivaitė