Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Informacinių technologijų ir sistemų centras Apie mus Naujienos VGTU emerito vardo premija – geriausiam Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos mokiniui

VGTU emerito vardo premija – geriausiam Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos mokiniui

2017-03-20
VGTU emerito vardo premija – geriausiam Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos mokiniui
Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) architektūros profesorius emeritas Konstantinas Jakovlevas-Mateckis, šį mėnesį atšventęs gražų 88-ąjį jubiliejų, nepamiršta dar 1948 metais savo baigtos gimnazijos ir skatina gabiausius moksleivius siekti aukščiausių tikslų.
 
K. Jakovlevas-Mateckis dalyvavo Vasario 16-osios šventėje Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje. Čia šventės metu buvo įteikta „Profesoriaus Konstantino Mateckio“ premija 2017 metų geriausiam mokyklos mokiniui –Ugniui Spaičiui. Praėjusiais metais ši premija buvo įteikta Anikai Andrušanecaitei.
 
„Šventės metu aš padovanojau čia esančiam „Profesoriaus Konstantino Mateckio“ vardo dailės kabinetui dvi skulptūras: gero riteriško elgesio simbolį – Riterio skulptūrą ir blogo elgesio simbolį – šunsnukio skulptūrą ir palinkėjau mokiniams siekti riteriškumo“, – pasakoja VGTU emeritas, viešnagės metu skaitęs paskaitą apie Lietuvos architektūrą ir kvietęs Kuršėnų mokyklų, gimnazijų mokinius ateityje studijuoti VGTU.
 
Architektūros profesorius taip pat ragino moksleivius tikėti gyvenimu, savimi, svajonėmis, atkakliai jų siekti, pabrėžė šeimos ir mokyklos vaidmenį ugdant pilietiškumą. Į mokykloje organizuojamą šventę atvyko ir Kuršėnų miesto kultūros centro buvusių politinių kalinių ir tremtinių mišrus choras ,,Tremties varpai“, taip pat Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios klebonas monsinjoras Vytautas Kadys, Kuršėnų miesto seniūno pavaduotoja Giedrė Karkalienė.
 
  • Puslapio administratoriai:
  • Eimantas Šumskas
  • Lijana Daunoraitė
  • Justinas Rastenis
  • Remigijus Kutas
  • Justė Kareivaitė